«Вкотре закликаю міських голів усунути порушення мовного закону при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок: внести зміни до правил благоустрою, а розміщену недержавною мовою рекламу та вивіски — демонтувати. Окрім цього, наголошую на важливості тісної взаємодії місцевої влади та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах реклами, надання послуг чи торгівлі задля ефективної роботи та недопущення порушень», — сказав Кремінь.
2023 р. до Секретаріату Уповноваженого надійшло 123 звернення громадян щодо ознак недотримання мовного законодавства при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок. Найбільше повідомлень про порушення стосувалися Києва (46), Харківської (32) та Одеської (15) областей. А також Дніпропетровської, Чернігівської, Київської, Миколаївської та Полтавської областей.
Верховна Рада 25 квітня 2019 р. ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.
14 липня 2021 року Велика палата Конституційного Суду України визнала конституційним мовний закон. З 16 липня 2021 р. набули чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.
З 16 січня 2022 р. набула чинності стаття 25 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації.