Через значне зниження попиту на друковані видання, особливо журнали та газети, офсетний друк – який досі є найпоширенішим процесом друку – стикається з проблемами в багатьох сферах застосування, зі зростаючою конкуренцією з боку цифрових друкарських машин.

Цифровий друк швидко розвивався, з 3,4% CAGR з 2019 по 2024 рік, до загального обсягу $165,5 млрд. Темпи лише зростатимуть, і Smithers прогнозує 4,8% CAGR впродовж наступних п’яти років. Значне зростання флексографічних та глибоких процесів друку пакування підтримувало загальну вартість аналогового друку, причому листовий офсетний друк демонструє кращі результати, ніж інші аналогові процеси, завдяки бурхливому ринку паковання.

«Він стикається з тиском у сегментах графіки та видавничому, але отримує вигоду від використання в пакованні», – пояснив Джон Нельсон, редактор Smithers. Він розповів Printweek: «Обсяг офсетного листового друку незначно зросте впродовж наступних п’яти років, з прогнозованих 6,86 трильйона відбитків формату A4 (2025) до 6,96 трильйона (2029)».

Нельсон додав, що друк у Великій Британії загалом відповідає світовій тенденції, зі зниженням продажів газет і журналів. Він сказав: «Як національні, так і регіональні газети дедалі частіше публікуються онлайн, іноді виключно. Ті ж фактори також впливають на обсяги журналів, оскільки видання закриваються, консолідуються або публікуються рідше, а також виходять меншими накладами та з меншою кількістю сторінок. Водночас рекламні бюджети дедалі частіше переходять на онлайн-канали, що скорочує доходи багатьох видавців.

«Прогнозується, що обсяги друку стабілізуються впродовж наступних п’яти років, але це приховує подальше зниження обсягів друку видань та збільшення попиту на паковання, де скорочуються наклади та терміни виконання, що безпосередньо впливає на струменевий друк».

Для більших накладів офсет залишається високоякісним рішенням у кількох сегментах, але стикається з новими викликами з боку устаткування фдексографічного та глибокого друку. Цифрові друкарські машини безпосередньо витісняють офсетний друк в кількох сферах застосування, особливо враховуючи розвиток струменевих технологій та збільшення обсягів друку книг на вимогу, рекламногота транзакційного друку.