«Цей білий пігмент є важливою сировиною для лаків, фарб та друкарських фарб і становить до 40% вартості сировини та 20% вартості кінцевого продукту. Таким чином, такі каральні тарифи ставлять під загрозу в перспективі життєздатність лакофарбової промисловості ЄС, річний обіг якої становить €33 млрд і в якій зайнято понад 150 000 людей», - заявляє CEPE.

У липні 2024 р. Європейська комісія запровадила тимчасові тарифи на імпорт діоксиду титану з Китаю терміном на шість місяців. Комісія ЄС звинувачує китайський уряд у штучному зниженні цін за допомогою субсидій і зниженні конкуренції. Невдовзі члени ЄС проголосують на останню пропозицію Європейської комісії про те, щоб зробити тарифи постійними.

«Якщо більшість держав-членів підтвердять пропозицію Комісії, це вплине на лакофарбову промисловість, яка є одним з найбільших покупців TiO₂, — каже Крістель Девідсон, генеральний директор CEPE. — Ми побоюємося, що вплив цих тарифів на лакофарбовий сектор, малий бізнес та переробні галузі, такі як будівництво, переважає будь-яке короткострокове полегшення для європейських виробників TiO₂».

Європейські виробники діоксиду титану нині не можуть задовольнити попит промисловості ЄС, а це означає, що імпорт із Китаю важко замінити, пояснює Девідсон. У будь-якому випадку TiO₂ з Китаю стане суттєво дорожчим. «Одним із наслідків стане те, що виробники фарб у ЄС виявляться у невигідному становищі порівняно з виробниками в інших частинах світу, які зможуть продовжувати отримувати TiO₂ з Китаю за нижчими цінами та продавати свої фарби на ринку ЄС».

CEPE також стурбований ширшими наслідками для виробників ЄС, які експортують свою продукцію за межі Європи: зростання виробничих витрат вплине на конкурентоспроможність цих компаній на світовому ринку, скоротить експорт та поставить під загрозу ринкове становище європейських виробників.

«Очікується, що інвестиції в лакофарбову галузь ЄС загалом стануть менш привабливими, що вплине на європейських постачальників TiO₂, — каже Девідсон. — Це було б невдалим результатом для заходу, який має захистити європейські компанії від несумлінної іноземної конкуренції. Тому ми сподіваємося, що держави-члени ретельно проаналізують ситуацію та висловляться проти запровадження постійних тарифів».