Компанії з виробництва одягу дедалі частіше використовують цифрові методи проєктування тканин для друку унікальних текстур на різних матеріалах, вкл. шовк, бавовну, нейлон, шкіру, пластик тощо. Понад те, оптимізація ресурсів є одним з основних міркувань, що стоять за переходом підприємств із виробництва одягу на цифровий текстильний друк.
Традиційні технології друку призводять до великої кількості відходів, а процеси займають багато часу. Для порівняння, сучасні цифрові технології потребують мінімальної кількості сировини та часу на налаштування, підвищуючи продуктивність компанії.
Нещодавно Allied Market Research опублікувала звіт про ринок цифрового текстильного друку, в якому наголошується, що до 2030 р. сектор вийде на обіг у $7,9 млрд. У 2020 р. об’єм сектору становив $2 млрд, і, за прогнозами, його середньорічний темп зростання становитиме 14,8% з 2021 по 2030 рік.
Поява передових технологій, таких як ШІ, відкрила нові можливості для зростання галузі. Наприклад, майже всі великі компанії, що працюють в галузі цифрового проєктування тканин, почали використовувати інструменти ШІ для виконання стандартизованих завдань з розміщення графіки і текстур на одязі. Інструменти на основі ШІ та алгоритми машинного навчання в основному використовуються для аналізу переваг користувачів, вивчення тенденцій у галузі та рекомендації креативних елементів та візерунків виробникам.
Більше того, дизайнери навіть використовують програмні інструменти на базі ШІ, такі як Midjourney та DALL·E, для створення унікальних та індивідуальних стилів для задоволення потреб клієнтів. Таким чином, інтеграція цих передових технологій дала змогу багатьом компаніям виробляти персоналізовані товари на масовому рівні, допомагаючи розширити присутність у глобальному масштабі.
Крім автоматизації та персоналізації, контроль якості є ще однією областю, де ШІ поступово замінює традиційні режими роботи. Чимало провідних виробників текстилю по всьому світу почали використовувати камери та датчики на основі ШІ, які вивчають якість кожної виробленої деталі одягу до того, як вона потрапить до покупця.
Поряд з цим алгоритми машинного навчання також використовуються багатьма дизайнерами для виявлення дефектів, недосконалостей, відхилень кольору та помилок друку, тим самим гарантуючи, що кожна розроблена тканина відповідає найвищому рівню стандартів, встановлених компанією.
Виробники струменевих текстильних принтерів Atexco та Zimmer Austria лідирують у галузі технологій цифрового текстильного друку на базі ШІ. За останні кілька років багато провідних компаній з дизайну тканин випустили винахідливі продукти, створивши нові інвестиційні можливості у цьому секторі.
Так, у червні минулого року Atexco, провідний виробник струменевих принтерів, представив новий текстильний принтер VEGA9180DI. Розроблений для забезпечення найвищої якості чистоти та точності кольору принтер оснащений інтелектуальним захистом друку та системою контролю температури, яка допомагає покращити перенесення кольорів і проникність чорнила в матеріал.
А у жовтні 2023 р. Zimmer Austria, виробник ЦДМ, оголосив про запуск нового покоління принтерів Colaris. Система відеокамер на принтерах з 16 кольорами допомагає ідеально підганяти дизайн або візерунок до тканини. Інноваційний продукт відіграв важливу роль у переході до автоматизації у цифровому дизайні текстилю.
За останні кілька років чимало компаній почали впроваджувати інструменти на основі ШІ, і можна констатувати, що індустрія цифрового текстильного друку в найближчому майбутньому стане свідком приголомшливого зростання через попит, що зростає, на індивідуальний і персоналізований одяг, вважає ресурс textile-network.