Серед доступних на сайті видань: мемуари, дослідження української міграції початку 20 століття, словники та інша маловідома література діаспори.
"Протягом понад 125 років українська еміграція в різних країнах світу видає велику кількість літератури. Цей великий шар інформації залишається невідомим не тільки широкій громадськості, але й науковцям. Ми сподіваємось, що створення цифрових копій таких видань є одним із пріоритетів їх збереження та надання вільного доступу до них через мережу Інтернет як науковцям, так і всім охочим", - кажуть учасники проекту "Діаспоріана".

Наразі на сайті представлено понад 5 тис. журналів та газет діаспори з усього світу, більше тисячі книг про Україну різними мовами, 312 дитячих книжок, майже півтисячі поетичних збірок й 765 художніх творів.

Ініціатором проекту виступив Інститут журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету з Запоріжжя. Активісти кажуть, що з 2011 року в проекті взяли участь десятки людей, в тому числі й з-за кордону.

"Зрозуміло, що зібрати всі сотні тисяч творів, які сховані в бібліотеках університетів та наукових закладів, неможливо. Поки що користуємося двома державними архівами й закликаємо діаспору долучатися до поповнення колекції", - каже автор проекту професор Олег Богуславський.

Наразі сайтом користуються понад трьох тисяч відвідувачів щодня, 80% з них - читачі з України.