Це пов'язано з тим, що, незважаючи на неоголошену війну Росії проти України, російські видавці продовжують друкувати свої ЗМІ в українських друкарнях через дешевизну  послуг. Тобто йдеться не про експорт українських ЗМІ в Росію, а про експорт російських ЗМІ, які були надруковані в Україні.

Російські видавці друкованих ЗМІ прогнозують, що і в майбутньому різкого спаду експорту друкованої продукції з України в Росію очікувати не варто, оскільки замовляти друк видань в Україні все ще економічно вигідно.  

Заступник начальника Управління періодичної преси, книговидання та поліграфії Росдруку Геннадій Кудій зазначив, що обсяг українського імпорту в Росії у видавничій галузі дійсно великий. «В основному мова йде про замовлення видавців, які вони розміщують на Україні і ввозять в РФ. Тобто фактично ввозяться не українські, а наші видання, які російським видавцям дешевше друкувати на Україні», - сказав пан Кудій.

Генеральний директор друкарні «Парето-принт» Павло Арсеньєв  підкреслив, що українські друкарні «від бідності займаються демпінгом», а люди в умовах важкої економічної кризи працюють «в нуль».

Радник генерального директора з комерційних питань Першої зразкової друкарні Ірина Степанова також підтвердила «Известиям», що на Україні «друкуватися дешевше в рази, бо українці штучно стримують ціни».

У ЗАТ «Росдрук» заявили, що зростання фінансових показників «аж ніяк не означає, що росіяни кинулися читати те, що пишуть українські друковані ЗМІ». «Перелік українських видань, за якими зараз збирається підписка, мізерний: з України до нас надходить лише 94 видання. Це крапля в морі, враховуючи, що в підписаних каталогах Росдруку - понад 5 тис. найменувань», - сказала начальник відділу по роботі з закордонними розповсюджувачами компанії Наталія Суворіна.

За словами пані Суворіної, у Росії не збільшується і кількість передплатників української періодики. В даний час лідерами за кількістю передплатників в Росії з українських видань є видання православної тематики: журнал «Спасите наши души» і газета «Мир».

Водночас у 2014 році виручка Росії від поставки ЗМІ та періодичних видань в Україну порівняно з 2013 роком скоротилася майже на  4 млн. доларів  - з 10,3 млн до  6,4 млн, а кількість видань, що поставляються,  зменшилася майже вдвічі  - з 2,6 тис. т до 1,4 тис. т. Такі дані наводяться у доповіді Федерального агентства з друку і масових комунікацій (Росдрук) «Книжковий ринок в Росії. Стан. Тенденції та перспективи розвитку».

Нагадаємо, жителі окупованих територій Донбасу відчувають гострий інформаційний голод, стверджує Дмитро Дурнєв, головний редактор газети «"Московский комсомолец" в Донбассе». Щоб отримати інформацію про події в Україні, люди купують за досить високими цінами українські видання (зокрема, «Український тиждень», «Коментарі»), які контрабандою провозяться в «ЛНР» і «ДНР».