Зокрема, виробник повідомляє, що в’язкість таких чорнил може становити близько 1000 сП за кімнатної температури (до їхньої подачі в чорнильний тракт). Спеціально розроблені компанією Nazdar чорнила на водній основі і з більш високою насиченістю пігментом дозволили звести до мінімуму розтікання та провали чорнил вглиб гофрокартонного матеріалу, одночасно забезпечуючи високу непрозорість та яскравість відбитків, а також їхню довговічність на поверхні гофрокартону.
Зазначається, що робота з цими високов’язкими чорнилами повністю відповідатиме вимогам продуктивних ліній переробки гофрокартону. Понад те, завдяки меншому проникненню в матеріал, високов’язкі барвники усунуть потребу його попереднього праймування. Це спростить процес друку і підвищить ступінь його екологічності, у т.ч. за рахунок зниження витрат енергії на сушіння через малий вміст води у чорнилах. З цієї ж причини буде помітно знижено експлуатаційні витрати.
Зазначається, що нова технологія також значно скоротить витрати на виконання одноразових замовлень та забезпечить якість друку, порівнянну з флексографічною. Розробники наголошують, що аж до 50% буде скорочено потрібний для друку обсяг чорнил, що дасть змогу суттєво прискорити виконання замовлень як в однопрохідному, так і в багатопрохідному режимах, значно знизити виробничі витрати та загальну вартість володіння цифровою технікою.
Незалежне дослідження, проведене Валлійським центром друку та нанесення покриттів при Університеті Суонсі, наочно продемонструвало, що застосування Ultra High Viscosity Technology збільшує оптичну щільність друку аж до 60%, розширює колірну гаму та підвищує швидкість виконання робіт. Дослідження показало, що щільність кольору збільшилася на 13% на небілених і на 67% на гофрованих носіях.
https://gofro.org/wp-content/uploads/2025/03/xaar-corrugated.jpg
Результати тесту наочні. Друк стандартними чорнилами (ліворуч) та чорнилами високої в’язкості (праворуч)
Оскільки надійність є ключовим фактором у будь-якому процесі друку, то досягнута можливість збільшити відстань між друкувальною голівкою та матеріалом запобігає її механічним пошкодженням і дає змогу працювати з гофрокартоном різної товщини. Фірмова технологія рециркуляції чорнил Xaar TF істотно знижує ймовірність засмічення сопел картонним пилом, а швидка процедура запуску друкувальних голівок зводить до мінімуму втрати чорнила і час виходу обладнання на робочий режим.
Ще одна перевага – пристрої управління подачею та розподілом чорнил від компанії Megnajet, що дозволяють впродовж тривалого часу підтримувати оптимальні та стабільні умови друку.
Ніл Кук, директор з розвитку бізнесу компанії Xaar: «Історично склалося, що струменевий друк не міг забезпечити якість, надійність та швидкість, потрібні для друку на гофротарі. Тепер завдяки технології надвисокої в’язкості ми зможемо відповідати потрібним стандартам при одночасному зниженні витрат на друк. Поряд із такими невід’ємними перевагами цифрового друку, як економічне виготовлення індивідуальних та персоналізованих замовлень, яскраві та ефектні кольори, а також низька собівартість, наша технологія сприятиме кардинальному зрушенню у сфері цифрового друку на гофрокартоні. Вона дасть змогу суттєво розширити спектр запитів споживачів гофротари, відкриє нові можливості для дизайнерів, встановить новий промисловий стандарт у галузі».