Суперечка щодо імпорту пластин, вироблених у Китаї та Японії, почалася ще торік, коли компанія Kodak заявила, що ціни були «несправедливо низькими», і закликала запровадити тарифи. Kodak є єдиним виробником алюмінієвих друкарських пластин у США. Раніше Комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) заявила, що вона визначила, «що американська промисловість зазнає суттєвої шкоди через імпорт алюмінієвих офсетних друкарських пластин із Китаю та Японії», які, за визначенням Міністерства торгівлі США, «продаються» за ціною, нижчою за справедливу вартість і субсидуються урядом Китаю».
«В результаті схвальних рішень Комісії Міністерство торгівлі видасть розпорядження про застосування компенсаційного мита на імпорт цього продукту з Китаю та антидемпінгові розпорядження щодо імпорту цього продукту з Китаю та Японії», — йдеться у звіті. У травні влада прийняла попереднє рішення ввести значні мита в діапазоні від 87,81% до 171,12%.
У вересні ці цифри були переглянуті з остаточним розрахунком розміру запропонованих антидемпінгових і компенсаційних (антисубсидійних) мит: 91,83% на алюмінієві офсетні пластини, імпортовані з Японії, і сукупна ставка 151,51% на пластини, імпортовані з Японії. Китай.
У відповідь відділ графічних комунікацій Fujifilm у Північній Америці оприлюднив заяву генерального менеджера Хідетоші Кіно, який сказав: «Ми розчаровані сьогоднішнім рішенням Комісії з міжнародної торгівлі (ITC) і вважаємо, що Fujifilm є відповідальним постачальником пластин для офсетного друку. Зрозуміло, що клієнти купують наші алюмінієві офсетні друкарські пластини через інноваційну технологію та чудові функції та послуги, які ми надаємо.
Письмове рішення ITC і обґрунтування сьогоднішнього позитивного голосування не буде опубліковано до 12 листопада. Тоді ми переглянемо рішення та оцінимо наші варіанти, включаючи можливість оскарження».
У початковій скарзі ECO3 було названо другим за величиною експортером китайських пластин до США, а Lucky Huaguang Graphics посіла третє місце. Однак Printweek розуміє, що переважна більшість пластин, які ECO3 імпортує до США, насправді виготовляється на її німецькій фабриці.
Статистика імпорту від органів торгівлі США свідчить, що вартість друкарських пластин, імпортованих до США з Японії, майже подвоїлася у 2022 р. до трохи менше $88 млн. Вартість пластин, імпортованих з Китаю, зросла на 570% за той самий період, до майже $17,5 млн із набагато нижчої бази.