Значною мірою цій тенденції сприяють розробки в галузі нових матеріалів, фурнітури та дизайну, які дозволяють адаптувати гофрокартон до використання у раніше недоступних для нього областях. Оригінальні засоби фіксації коробів (фітинги) – приклад елементів, що розширюють функціональні можливості гофропаковання. До таких засобів, зокрема, можна віднести вбудовані замки кріплення Corru-Loc компанії Item Products, які не можуть бути зняті з паковання або втрачені.
Кріпильні «гвинти» Corra-Screw використовуються для скріплення та роз’єднання кількох шарів картону, усуваючи потребу у скотчі та скобах.
Ручки для перенесення, різні затискачі та застібки, а також знімні колеса та ніжки – не менш цікаві пристрої, що підвищують зручність використання гофрокоробів. Спеціальні напрямні перетворюють гофрокороба на ящики для зберігання одягу.
Інше застосування гофропаковання – транспортування охолоджених продуктів. Так, компанія Kite Packaging використовує у своїх коробах ізолюючі вкладки з гофрованого матеріалу з подвійними стінками, виготовлені з картону 125 г/м².
Терморегулюючі властивості, що надаються пакованню, в результаті не поступаються аналогічним рішенням з полістиролу, що дозволяє використовувати таке паковання для зберігання харчових продуктів, риби і фармацевтичних препаратів. Інше, досить поширене застосування гофрокартону – захисні рукави для крихких предметів і контейнерів: пляшок, виробів зі скла, кераміки, банок, дрібних металевих виробів.
Надзвичайно попклярним став гофрокартон на ринку Інтернет-торгівлі. Зокрема, легкі одностінні конструкції з основами, що замикаються, дають змогу швидко проводити збірку коробок, а їхні відкидні кришки швидко і надійно закриваються. Запропонована компанією Kite Packaging вбудована відривна стрічка усуває потребу використовувати скотч, прискорює процес виконання замовлення, скорочує час його доставки.