Під час останнього нашого інтерв’ю з нагоди інсталяції ЦДМ Ricoh Pro™ C9500 у конфігурації з подовжувачем, вакуумним лотком, стандартним фінішером на два лотки Марко Турін згадував про найближчі плани з автоматизації прийому та надходження замовлень, а також власне виробничого устаткування.

Адже «Тотем» не будує бізнес на «вузьких» робочих місцях, коли одна людина виконує лише окрему виробничу операцію. Все післядрукарське устаткування в «Тотемі» універсальне. Компанія максимально вкладається в устаткування, що потребує мінімуму ручної роботи: фальцовки, цифрові висічки – з самонакладачами. І чергове придбання унивіверсального висікача для цифрового виробництва — Uchida AeroDieCut якраз і відтворює прагнення максимально автоматизувати виробництво, а ще ця машина економічна, безпечна, працює тихо, досить швидка як для цифрового виробництва, принаймні якщо порівнювати з плотером iEcho PK 0705 Plus, на якому до цього переважно обробляли наклади у друкарні «Тотем»

 

Вибір та придбання устаткування

Висічка та бігування друкованих аркушів певний час лишалися «вузькими місцями» на після друкарській ділянці компанії «Тотем». Обробка відбитків на плотері iEcho PK 0705 Plus могла тривати тиждень. Особливо вади плотера (насамперед, низька швидкість) давалися взнаки при роботи з середніми накладами однотипної продукції.

Власник «Тотему» замислився над доповненням можливостей висічки й почав шукати відповідне рішення.

З можливостями Uchida AeroDieCut (виробник — Uchida Yoko Global Co. Ltd. ) керівників компанії «Тотем» Марка Туріна і Костянтина Ігнатенка, познайомили співробітники компанії «Мегатрейд», спочатку надавши брошуру з описанням машини. А на drupa 2024 Марко побачив Uchida AeroDieCut «живцем» та протестував, замовивши декілька висічок. Повернувшись додому, Марко побачив, скільки роботи на iEcho PK 0705 Plus, і вкотре збагнув, що машина використовується не за призначенням, бо на великий обсяг однакових робіт такий висікальний плотер використовувати недоцільно: непродуктивно та займає багато часу. Якщо узагальнити, то в середньому iEcho PK 0705 Plus робить висічку з біговкою за 2,5-3,5 хв./аркуш. Це надто повільно.

Шлях дублювання iEcho PK 0705 Plus (дехто купує їх 2, 3 одиниці) у випадку «Тотема» Марко вважає хибним. «Якщо один iEcho PK 0705 Plus обробляє один аркуш на 3 хв., то два оброблятимуть аркуш за 1,5 хв. А Uchida AeroDieCut обробляє аркуш за 4-5 сек., а за повільної швидкості – мінімум 10 арк./хв.», — зазначає фахівець.

Друга iEcho PK 0705 Plus нічого б принципово не вирішила, а шуму було б вдвічі більше, та й місця iEcho PK 0705 Plus займає більше, ніж Uchida AeroDieCut.

Звичайно, альтернатива – тигель. Але це небезпечний пристрій (бо можно травмувати оператора, підкреслює Марко Турін). Цей пристрій потребує кваліфікованого оператора, що закладає кожен аркуш окремо, вручну робить приладку (яка до того ж потребує певну кількість листів). Тигель потребує чимало місця, споживає багато електрики, досить гучний. «Коли я бачу, як людина стоїть на тигелі, мені її жалко. Працівник має виконувати замовлення – аркуш поклав, аркуш забрав. Іноді працівники на тигелі вимикають захист, якщо він заважає робити роботу. Я бачив людей з травмованими руками. Такого обладнання в мене на виробництві не буде», — підкреслює підприємець.

Отже, був привід замислитися. Зі свого боку, компанія «Мегатрейд» в особі директора з розвитку бізнесу Владислава Швецова організувала ще одну демонстрацію Uchida AeroDieCut у Польщі, в діючому офісі постачальника: при цьому, за словами Марка Туріна, Uchida AeroDieCut не виглядала як демонстраційна машина, а працювала й виконувала реальні замовлення. Фахівці, що демонстрували машину, компетентно відповіли на всі питання, звернули увагу Марка навіть на те, що він не запитав, розповіли про досвід використання машини.

Марк впевнився, що Uchida AeroDieCut відповідає всім вимогам «Тотему» з навантаження, швидкості, безпеки, ширини та довжини паперу. Відповідно, компанія придбала цей цифровий висікач.

Цикл виробництва друкарні компанії «Тотем», провідного партнера «Мегатрейду», давно вимагав наявності потужної, надійної та якісної висікальної машини.

Оновлена висікальна машина AeroDieCut стала чудовим рішенням для виготовлення паковання середніми накладами. Вона швидкісна й розроблена для використання з наголосом на безпеку оператора та мінімальні механічні налаштування.

 

Досвід експлуатації

Якщо раніше Марк приходив на виробництво та бачив палету паперу, що треба обробити на iEcho PK 0705 Plus, він розумів, що п’ять робочих днів плотер послідовно вирізатиме продукцію осцилювальним ножем, бігуватиме. Натомість Uchida AeroDieCut має швидкість 1 тис. арк. /год. і палету обробляє за декілька годин.

За словами Марка Туріна, йдеться, по суті, про оздоровлення виробництва: бо геть ненормально для цифрового виробництва, коли через вузьке місце на висічці наклади оброблялися раніше тиждень. «Ідеологія Uchida AeroDieCut заточена під цифрове виробництво. Її перекотити можна, вона дуже просто налагоджується, стартує. Тому працівники її швидко опанували», — зазначає Марко Турін.

Відповідно, тепер замовлення того обсягу, що отримує «Тотем», обробляються за день. Компанія встигає обробляти наклади Ricoh Pro™ 9500, може, трохи повільніше, ніж ЦДМ друкує, але все одно швидкості ЦДМ та висікача співставні.

Наявність двох висікачів з різним конструктивом, принципом роботу та логікою застосування – це можливість паралельно обробляти разові наклади, короткі наклади (до 10 аркушів), довгі наклади та короткі повторювані наклади.

Є, звичайно, невеликі конструктивні обмеження, закладені до конструкції машини: щось не можна зробити на Uchida AeroDieCut – таке замовлення «Тотем» виконує на iEcho PK 0705 Plus. Також на китайському різальному плотарі виконуються замовлення до 10 аркушів, а також (якщо зрозуміло, що замовлення разове) і більш довгі – до 200-300 аркушів.

 

Марко Турін, власник компанії «Тотем»

«Таке неможливо забезпечити на iEcho PK 0705 Plus. А Uchida AeroDieCut добре інтегрується в технологічний цикл саме цифрової друкарні. Будь-яке завдання обробляється до 24 годин».

 

Для довгих разових замовлень (напр., 3-4 тис. аркушів) «Тотем» замовляє штанц-форми та виконує висічку та біговку на Uchida AeroDieCut. Застосування Uchida AeroDieCut дає змогу відвантажувати замовлення у режимі «сьогодні-на-сьогодні» або «сьогодні-на-завтра» максимум Короткі періодичні замовлення теж виготовляється на новому висікачі: деяким клієнтам зручніше замовляти повторювані наклади раз на тиждень, у цьому випадку економіка використання Uchida AeroDieCut (вкл. повторне застосування штанц-форми) очевидна.

Зміна форми на Uchida AeroDieCut відбувається легше, ніж на тигелі, бо прецизійна рамка встановлюється в машину, й відповідна частина з бігувальними каналами (з точністю до 0,1 мм) теж встановлюється в машину. І один раз прилагодивши замовлення, можна запам’ятати всі його параметри з корекціями. І наступного разу, коли треба обробити повторюваний наклад, береться форма, встановлюється до машини, і з пам’яті викликаються налаштування, написані безпосередньо на формі. І перший аркуш, контрольний, що виходить з машини, вже точно «тиражний». Цей технологічний цикл набагато швидший, ніж на iEcho PK 0705 Plus.

Uchida AeroDieCut наразі завантажена не повністю (на 7%), але iEcho PK 0705 Plus раніше був завантажений на 90%, а — на 20-25%. «Треба нарощувати обсяги, але на тих обсягах, що є, працювати стало краще. І якість краща, бо біговка на Uchida AeroDieCut краща, ніж на iEcho PK 0705 Plus. Uchida AeroDieCut робить тихо, а iEcho PK 0705 Plus, якщо працює осцилювальним ножем, працює дуже шумно», — говорить Марко Турін про переваги нового висікача.

В Uchida AeroDieCut використовуються такі самі форми, як на тигелі. Є певні вимоги до виробника форми, у який бік центрувати ріжучі пластини: AeroDieCut потребує штанц-форм, де пластини треба рівняти не по центру, а по одному боку. Самонакладач в AeroDieCut дуже гарний з вакуумним пасом та роздувом, але він потребує, щоб форма була вирівняна по одному боку.

Uchida AeroDieCut працює лише по одній мітці (координаті), але цього у більшості випадків досить. При друці на жорстких, товстих матеріалах, картону, зображення трохи гуляє вздовж (бо якщо сьогодні машина мільйон видрукувала та не кидала зображення по аркушу, сподіваються, що й надалі так друкувати буде — а воно не так). А Uchida AeroDieCut дає змогу ці перекошування нівелювати. Мітка мігрує туди сюди по одній координаті, й якщо висічний автомат її зчитав, то він обробить аркуш без брака.

Важливо для Марка Туріна як власника компанії, щоб оператор будь-якого устаткування з високим рівнем автоматизації робив розумову роботу, використовував усі функції, які є в обладнанні, бо за них сплачено. Це закладено у ціноутворення та дає змогу надавати більш-менш ринкову вартість. «Uchida AeroDieCut запускали без мене. Повертаюсь – а людина, яка працює на ній не використовує частину функцій, налаштовує руками, і каже, що це його влаштовує. Доводиться перевчати функціонал, щоб використовували інтелектуальний функціонал, що є в обладнанні», — зазначає Марко.

Отже, завдання власників бізнесу – налагодити процес у такий спосіб, щоб персонал використовував увесь потенціал обладнання, потрібний функціал, мінімізувати брак. І сьогодні на виробництві «Тотему» браку не більше 0,1-0,15% у грошовому вимірі.

 

Чекаємо на нові інсталяції

Нагадаємо, що у напрямку продажу устаткування «Тотем» не зосереджується лише на друкарському устаткуванні, але й продає техніку від Grafcut (виробника Grafmasz), iEcho, Morgana, Uchida тощо. Компанія пропонує лише те, що сама протестувала, вміє налагодити, відремонтувати, проконсультувати та навчити працювати з ним.

«Наш сервісний та друкарський персонал може допомогти будь-кому в регіоні — й навчити, і налагодити, і відремонтувати устаткування. У своїй роботі дотримуємося принципу: якщо обладнання, що ми постачаємо та обслуговуємо, з якоїсь причини не працює в клієнта, і в нас з ним є договір на обслуговування або гарантійний договір, то замовник може приїхати до друкарні "Тотем" та безкоштовно зробити роботу, поки ми відновимо його машину», — зазначає Марко Турін.

Замовники завжди мають бекап в особі «Тотема» — по суті, своєї резервної друкарні.

І це не зміна парадигми під час війни — замовники «Тотема» завжди мали змогу скористатися продуктивною системою друку для своїх потреб. З часом, зі збільшенням кількості замовлень, напрямок друку розвинувся, доповнився продажем після друкарського устаткування, але сутність залишилась: клієнти «Тотема» за потреби можуть скористатися можливостями друку та післядрукарської обробки свого партнера.

Компанія «Тотем» активно проводить презентацію Uchida AeroDieCut для замовників з регіону, більшість з яких мають ЦДМ, поставлені «Тотемом».

Сервісна служба «Тотема» готова обслуговувати цю машину в майбутніх власників як партнер «Мегатрейд» в Центральній Україні. В Uchida AeroDieCut мало ресурсних запчастин, тому складно заробляти на періодичному сервісі тайдеться про інцидентний сервіс.

Перспективи продажу Uchida AeroDieCut Марко Турін оцінює стримано: «Кожна друкарня, яка зважиться придбати Uchida AeroDieCut, має перебороти комплекс, що б.в. тигель (подеколи універсальні ший та більшого формату) можна придбати за $8-12 тис.».

Але не можна нехтувати й залежністю від людського фактору: є ж випадки, коли оператори тигеля встають о другій ночі, бо треба віддати наклад о дев’ятій. З Uchida AeroDieCut цього робити не треба. Так, один з відвідувачів презентації Uchida AeroDieCut зазначив: «В мене стоп-цилиндр від Heidelberg, і на ньому працює досвідчений фахівець, але я навіть боюся думати, що буде, якщо він через якусь причину не вийде на роботу. Тоді ніхто не зможе запустити наклад».

У випадку ж з Uchida AeroDieCut, якщо все прилагоджено (номер вказаний на формі, зазначений клієнт, дані на приладку внесені до пам’яті машини), оператор за 3 хв. встановить форму без спеціального інструмента, викличе з пам’яті номер замовлення та запустить наклад. Вільна людина може стати та виконати замовлення, на тигелі це неможливо: студент, суміжник, друкар тимчасово виконає функції післядрукаря.  

Про рішення

В минулому висікальні машини були великими, важкими пристроями, їх можна було використовувати десятиліттями, але вони потребували кваліфікованих операторів. AeroDieCut розроблений для використання будь-ким і будь-де, з наголосом на безпеку оператора та мінімальні механічні налаштування. Клієнти бажають отримувати висічку персоналізованих карток та коробок швидко і в потрібній кількості.

AeroDieCut власне й додасть креативу друкарням і постачальникам маркетингових послуг.

Uchida AeroDieCut – висікальна машина з автоматичним подаванням матеріалів – простіша у використанні, ніж традиційні широкоформатні висікачі, і більш продуктивна, ніж ріжучі плоттери та лазерні різаки. Вона може виконувати складне висікання, бігування та перфорування друкованих матеріалів за один прохід.

AeroDieCut використовує випробувані часом традиційні прес-форми: завдяки вдосконаленим технологіям вони економічно вигідні, забезпечують високу якість обробки та легкодоступні.

AeroDieCut перетворює друковані матеріали на різноманітні вироби, такі як листівки, коробки, теги-гойдалки,
шелфтокери тощо. Поєднуючи традиційні та нові технології, AeroDieCut зможе перетворити ваші творчі ідеї в реальність, сприяючи розвитку вашого бізнесу.

Оновлений висікач ідеально підходить для постдрукарської обробки відбитків цифрового друку.

 

 

 

1. Блок подавання

Запатентований пристрій подавання з трьома всмоктуваннями забезпечує рівномірне надходження паперу.

Пристрій обладнаний ультразвуковим датчиком для виявлення подвійної подачі та датчиком міток для компенсації зсуву зображення.

2. Просте управління сенсорним екраном

Кольоровий сенсорний 4,3″ екран спрощує управління і налашту­вання завдань. У пам’яті машини можна зберегти до 100 налаштувань.

3. Основний блок (прес-блок)

Для висічки та бігування паперу використовуються запатентований механізм «рухомих прес-роликів», що робить процес висікання набагато тихішим і енергоефективнішим, ніж у звичайних висікальних машинах.

4. Мультиаплікаційні застосунки

AeroDieCut має функцію покрокового повтору для обробки кількох застосунків, що допомагає заощадити на штампах.

5. Додатковий сепаратор і конвейерна доставка

Додатковий сепаратор відкидає відходи в сміттєвий бак під час доставки вирізаного паперу (залежно від макету). Додатковий конвеєрний стіл для доставки робить процес збору більш ефективним.

6. Різноманітне застосування

AeroDieCut вирізає, бігує та перфорує відбиток за один прохід. Він перетворює відбитки на різноманітну продукцію: листівки, теги-гойдалки, коробки, конверти, шелфтокери тощо.

 

Таблиця 1. Технічні характеристики та особливості Uchida AeroDieCut

Параметр

Значення

Принцип роботи

Висікання валиком з автоподаванням

Розмір матриці

350x550 мм

Розмір паперу

297х420-365x515 мм

Щільність паперу

120-400 г/м², залежно від якості паперу

Товщина матриці

18 мм

Висота різальної лінійки

23,3-23,8 мм

Макс. розмір обробки

310x485 мм

Споживання енергії

400 Вт (однофазне)

Макс. швидкість

1000 арк./год.

Багатократне пресування

До 5 на аркуш

Збереження налаштувань

До 100 робіт в пам’яті машини

Механізм подавання

Верхній ремінь потрійного всмоктування (запатентовано).

Бічний удар.

Регулювання перекошувань.

Бічний вирівнювач.

Ультразвукове виявлення подвійної подачі.

Реєстрація мітки розрізу.

Ємність лотка подавання — 100 мм

Стандартно

Стійка для штампів (стелаж для вирубних дощок і різальних пластин)

Опціонально

Стрічковий конвеєр (конвеєрний лоток довжиною 750 мм. Призначений для акуратної доставки готових виробів)

Витратні матеріали

Ріжуча пластина з неіржавіючої сталі (твердий матеріал/тривалий термін служби/для трива­лого професійного використання/в комплекті 3 шт.).

Ріжуча пластина залюмінію (м’який матеріал/короткий термін служби/ рекомендується для короткочасного швидкого налаштування/ в комплекті 3 шт.)

Живлення

100-120 В або 200-240 В змінного

струму, 50/60 Гц, однофазне, 400 Вт

Габарити, вага

2700x1070x1100 мм, 410 кг

 

Про співпрацю з «Мегатрейд»

«Для мене якщо займається цим брендом «Мегатрейд», то це для мене надійно. Якщо Влад взяв собі в порт фоліо Uchida, і обладнання корисне у виробництві. Навіть якщо буде щось дешевше, ніж в «Мегатрейд», я все одно візьму у «Мегатрейд». Бо знаю, що будуть забезпечені запчастини, документація, обладнання буде працювати, гроші не будуть викинуті. Можливо, буде переплачено, може ні, але ринок всім рівняє маржу».

В планах

Uchida AeroDieCut — інвестиція в автоматизацію виробництва, яка в перспективі дасть змогу розширити асортимент виробів. Поки що «Тотем» працює над удосконаленням штанц-форм для тих замовлень, що є та формує склад штанц-форм і, відповідно, поповнює бібліотеку замовлень в самій машині.

Наступним оновленням виробничого парку буде ламінатор з самонакладачем, щоб мінімізувати кількість ручної праці.

Власники друкарень Дніпра, Запоріжжя та інших навколишніх регіонів можуть перевірити Uchida AeroDieCut в роботі безпосередньо на виробничому майданчику «Тотема», зарезервувавши час демонстрації за телефоном (050) 315-11-22.