«Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю. Наша мета – бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які потрібні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.

Закон дасть змогу:

  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами;
  • організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях;
  • закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм;
  • створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів;
  • встановити принцип «забруднювач платить»;
  • впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію паковання, яку випустив на ринок разом із товарами.

Законопроєкт № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших секторальних законів.

Кінцева мета – зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.