Торік бізнес потерпав від наслідків пандемії коронавірусу. Відчутних втрат зазнали як великі корпорації, так і незначні за розміром приватні підприємства.

У 2021 р. світова економіка поступово одужує. Й ще велике питання, друкарням якого штибу вдається оговтатися швидше – потужним у минулому підприємствам комерційного друку чи невеличким мобільним копі-центрам, оснащеним мінімальним набором компактного, але досить функціонального обладнання. А якщо взяти до уваги, що чимало друкарень змушені змінювати профіль або взагалі йти з ринку, з’являються шанси у невеликих стартапів, які бачать ніші на ринку поліграфії, що відновлюються. Власне, ці ніші з’явилися не сьогодні. Попит на пакування для електронної комерції чи крафтове виробництво – теми, які перебувають у центрі уваги вже декілька років. Але з прискоренням «цифровізації», зміною способу життя багатьох громадян внаслідок всім відомих подій принципові переваги «цифри», т.ч. лайтових ЦДМ, стали настільки очевидними, що їх не можуть не помічати друкарні будь-якого розміру. Виявляється, навколо ЦДМ молодших серій можна будувати повноцінний окремий бізнес або використовувати її як допоміжний інструмент для підвищення рівня сервісу друкарні і поліпшення загальної економіки бізнесу.

Тим більше, ринкова кон’юнктура складається так, що, крім стартапів та відомих на ринку копіцентрів лайтовими ЦДМ цікавиться дедалі більше офсетних друкарень. Для когось це допоміжне устаткування, інші розцінюють його як важливий інструмент для виконання замовлень у комплексі. Серійне виробництво та вчасне додруковування кількох аркушів, що не вистачає до накладу, тестові зразки пакування – застосувань для лайтових ЦДМ справді дедалі більше.

Яскравий приклад такої універсальної ЦДМ – Canon imagePRESS C165

ЦДМ для цифрового друкарського бізнесу

Для організації цифрового друкарського бізнесу (копі-салон, міні-друкарня, виробнича дільниця у структурі неполіграфічного підприємства) зазвичай використовується цифрова електрографічна друкарська машина.

Вона повинна забезпечувати можливість друку на великому асортименті паперів, насамперед, таких, що використовуються в традиційній поліграфії, тобто і на досить товстих і щільних, і на тонких, і на фактурних, і на матеріалах з покриттям (крейдованих паперах).

Canon imagePRESS C165 безпроблемно працює зі звичайними паперами (крейдованими та офісними), товстими картонами, спеціальними паперами з ламінованим покриттям, матеріалах з неглибокою текстурою (льон, яєчна шкаралупа).

На Canon imagePRESS C165 можна друкувати на матеріалах щільністю до 350 г/м2, автоматичний двобічний друк у ЦДМ Canon imagePRESS C165 можливий на матеріалах щільністю до 220 г/м2 (і форматом до 330x488 мм).

Макс. формат друку imagePRESS C165 становить 330х1300 мм, що дає змогу виготовляти продукцію на кшталт рекламних банерів, книжкових суперобкладинок, складних меню для ресторанів і т.п., тобто продукцію яку не кожна «цифра» надрукує, а також отримати економію при друці традиційної продукції.

Зразки друку на крейдованому матовому папері

Зразки друку на синтетичному матеріалі та самоклейних плівках

Зразки друку на щільних паперах, картонах, дизайнерських паперах

Для поліграфічних машин контроль якості робіт – це обов’язкова функція. Основна відмінність професійної техніки – наявність вбудованих функцій підтримки стабільності друку в накладі, а також можливість управління точністю суміщення лиця та звороту аркуша.

У Canon imagePRESS C165 реалізовано систему Multi D.A.T. (Multi Density Adjustment Technology), яка в режимі реального часу здійснює контроль за щільністю тонера по набору напівтонових полів на стрічці проміжного переносу і за потреби автоматично вносить корекцію в подачу тонера.

А точність суміщення лиця та звороту контролюється взагалі декількома способами, у напівавтоматичному та ручному режимі. Участь у виконанні напівавтоматичних процедур для швидкого налаштування поєднання сторін може брати сканер, вбудований у верхню кришку друкувального модуля ЦДМ imagePRESS C165. Більш точну корекцію геометрії відбитка можна зробити в ручному режимі, згідно інструкцій на зручній тач-панелі.

Контейнер з тонером чорного кольору за обсягом у Canon imagePRESS C165 помітно більший, ніж контейнери з тріадними тонерами CMY. Це нагадування про те, що ЦДМ такого класу призначені не лише для друку накладів кольорової комерційної продукції у цифрових друкарнях, а й для встановлення в офісах або корпоративних відділах друку.

А якщо раптом – періоди пікового завантаження – машина не підведе: заявлений максимум становить 330 000 відбитків А4 на місяць.

Цифрова друкарська машина в якості допоміжного пристрою в традиційній друкарні

Середні і великі офсетні друкарні зазвичай не розвивають цифровий друк як окремий бізнес. Тому використання ЦДМ у офсетній друкарні варто розглядати під іншим кутом зору.

Покращення сервісу

Практично в будь-який офсетній друкарні можна знайти завдання для цифрової машини. Наприклад, виготовлення сигнальних примірників майбутнього журналу або каталогу. Пару десятків таких виробів за допомогою Canon imagePRESS C165 можна виготовити практично одразу після прийому замовлення, щоб побачити результат заздалегідь.

Виготовлення непрофільної продукції

Нерідко замовнику великого накладу цукеркових коробок потрібні додатково пару сотень буклетів про історію підприємства та кілька плакатів для виставки, комплекти візитних карток і конверти із запрошеннями на ту ж виставку. Наявність у друкарні Canon imagePRESS C165 вирішує всі супутні завдання.

Рішення таких завдань на постійній основі з часом може перетворитися у надання комплексної послуги, що особливо цінується на ринку.

Управління економікою замовлення

Canon imagePRESS C165 стане у нагоді для успішної роботи з замовниками, які хочуть друкувати невеликі наклади. Особливо це актуально для «книжників» чи замовників паковання

Управління термінами

Іноді замовник готовий платити серйозні гроші, якщо наклад буде готовий «завтра до ранку», а зробити його традиційним способом до цього моменту неможливо. Знайома ситуація?

Напівавтоматичне приведення лиця до звороту – на склі сканера лежить спеціальний лист: з одного боку – чорний фон, на якому треба проводити сканування, з іншого – наочна інструкція з налаштування приведення лиця до звороту, що включає й масштабування зображення. Це важливо, тому що папір після задруковування першої сторони і проходження через ф’юзер може деформуватися

Canon imagePRESS C165 допоможе вирішити таке завдання та задовольнити замовника.

Наклад по частинах

Трапляються випадки, коли терміновий наклад замовник готовий забирати частинами, за готовністю. Canon imagePRESS C165, до речі, можна придбати у досить розвиненій конфігурації для післядрукарської обробки у лінію, у т.ч. з професійними пристроями, що застосовуються на старших моделях лінійки Canon imagePRESS. І тоді майбутній журнал, каталог або книга можуть виходити не лише надрукованими, а й підібраними.

Гібридні замовлення

Офсетна друкарня, що має ЦДМ Canon imagePRESS C165, може «цифрою» друкувати лише обкладинку або ті листи, де є змінна інформація, а решту – у аналоговий спосіб. Так у багатьох випадках вигідніше.

Виготовлення прототипів

Деякі нові види продукції перш ніж запускати у виробництво, треба продемонструвати замовникові. І тут Canon imagePRESS C165 може стати справжньою паличкою-рятівницею: ця невеличка ЦДМ універсальна і порається з будь-яким завданням – книги, журнали, проспекти, пакувальна, паперово-білова продукція.

Рішення технологічних або організаційних питань

Нарешті внаслідок помилок співробітників або якихось інших причин може бракувати декількох екземплярів до повного накладу, або замовник раптом вирішив, що потрібно «ще сотню журналів». Canon imagePRESS C165 вирішить такі проблеми у максимально доступний і дешевий способ.

Переваги Canon imagePRESS C165

Конкурентна якість друку

Якість друку Canon imagePRESS C165 практично не відрізняється від тієї, що можна одержати на старших моделях (наприклад, Canon imagePRESS C910 і навіть старшій моделі лінійки Canon imagePRESS C10000VP).

Це можна пояснити тим, що у всіх ЦДМ лінійки використовується тонер марки CV («consistently vivid»), також молодші та старші моделі ЦДМ родини imagePRESS об’єднують система експонування та технологія R-VCSEL, що дає змогу отримувати якісні відбитки з високою роздільною здатністю друку 2400х2400 dpi та глибиною кольору 8 біт.

Стабільність відтворення кольорів,

за яку відповідає система Multi D.A.T. (Multi Density Adjustment Technology), що в автоматичному режимі здійснює контроль за щільністю тонера по набору напівтонових полів на стрічці проміжного переносу – за цими полями під час друку вимірюється щільність кольору в кожному каналі CMYK.

Широкий спектр матеріалів: щільні, складні та банерного форматуКонтролери друку та управління

Обробка та друк завдань здійснюються або за допомогою вбудованих засобів, які дають змогу використовувати ЦДМ в ролі мережевого принтера/сканера або під керуванням однієї з двох версій принт-контролерів від компанії EFI:

  • додатковий контролер друку EFI Fiery М10 (imagePRESS Server М10, на базі Fiery FS350) використовується для відтворення складних графічних зображень, змінних даних та інших професійних завдань;
  • повнофункціональний зовнішній контролер imagePRESS Server L30 на базі Fiery FS350 Pro для користувачів, яким можливостей imagePRESS Server М10 недостатньо.

Можливість управляти критичними налаштуваннями для друку

У Canon imagePRESS C165 можна регулювати напругу перенесення та зберігати ці дані в профілі паперу (кількість профілів не обмежена), а також точно налаштовувати параметри приведення лиця до звороту.

Післядрукарська обробка

Для виконання різних завдань можуть використовуватися як більш прості конфігурації imagePRESS C165 (лише друкувальний модуль), так і більш складні (наприклад, ЦДМ, оснащена модулем для вставки заздалегідь надрукованих аркушів і потужнішого брошурувальника з пристроєм для обрізки переднього краю).

У Canon imagePRESS C165 для післядрукарської обробки у лінію можна використовувати як фінішери мінімальної функціональності, так і більш професійні пристрої, що застосовуються на старших моделях цього виробника – наприклад, на більш важкій ЦДМ Canon imagePRESS C910.

Час для Canon imagePRESS C165

Марк Лон, директор Canon EMEA з маркетингу професійних рішень для друку вважає Canon imagePRESS C165 чудовим бюджетним інструментом, який у постпандемічному світі дає змогу поглянути на себе очима покупця та створити унікальну пропозицію. Чому?

По-перше, використання таких легких ЦДМ – прерогатива невеликих компаній, для яких додатковою «точкою зростання» є можливість обслуговувати клієнтів, що продають товари через Інтернет (зростання онлайн-продажів становило торік, за даними eMarketer , 26,3%).

По-друге, у процесі розпаковування товарів в електронній комерції (якісне паковання + приваблива рекламна поліграфія – картки з рецептами, описи продуктів, купони на знижку, вітальні листівки тощо) бренди бачать додаткову можливість збільшити споживчу активність і вибудувати стосунки зі споживачами.

По-третє, власники «легких» ЦДМ працюють здебільшого на локальних ринках.

Зразки друкованої продукції онлайн-бізнесу LouiseWeise.de, що займається дизайном та продажем персоналізованих товарів

За даними консалтингової компанії Boston Consulting Group, 41% споживачів мають намір у майбутньому більше купувати саме у місцевих продавців. Індивідуальні, зроблені на замовлення речі приваблюють покупців (і це шанс для власників Canon imagePRESS C165, які пропонують персоналізований друк під замовлення й здебільшого локальним виробникам).

По-четверте, власне дослідження Canon серед власників брендів продемонструвало зростаючу «цифрову втому», що змушує споживачів тягнутися до речей, які вони можуть відчути органами почуттів, а не лише побачити на екрані. Друк ідеально підходить для реалізації цього задуму, бо пропонує брендам простір для творчості та можливість блискавично втілювати ідеї.

Й, нарешті, у постпандемічному світі можна очікувати розквіту легковажних витрат (зростання витрат на подорожі, дозвілля, ресторани та інші заходи, що мають на увазі спілкування – а це теж плацдарми для розвитку друку).

Отже, сьогодні, як ніколи, – час стартапів на базі бюджетної та досить функціональної ЦДМ Canon imagePRESS C165. Невеликікомпанії, що мають свіжі ідеї, цілком можуть опинитися у більш виграшному становищі порівняно з громіздкими багаторівневими корпораціями.

Наприклад, німецький онлайн-бізнес LouiseWeise.de займається дизайном і продажем персоналізованих канцтоварів, подарунків та домашнього декору: від хрестильних альбомів і календарів до планувальників харчування та таблиць вимірювання росту дітей.

ЦДМ imagePRESS C165 дає змогу їм контролювати якість і швидко виводити продукцію на ринок та надає впевненість і незалежність при розгляді питання про розширення клієнтської бази на міжнародному рівні.

Бельгійська аґенція з проведення креативних заходів Conrad Consulting придбала imagePRESS С165 для створення оригінальних презентацій та оформлення пропозицій. Клієнтам вони сподобалися настільки, що тепер у аґенції з’явився новий B2B-напрямок з виготовлення маркетингових матеріалів. За словами агенції, ЦДМ допомогла «робити щось особливе, чого ніхто інший робити не може».

Українські реалії

Заслуговує на увагу досвід друкарні «Діамант» з Арцизу. Її керівник Володимир Петров знайшов можливість розвернути вектор розвитку офсетної друкарні у бік «цифри». Упродовж лише року експлуатації ЦДМ Canon imagePRESS C165 компанії вдалося розвинути напрямок виготовлення продукції з самоклейних матеріалів. Комплекс обладнання з Canon imagePRESS C165, ріжучого плотера GCC й рулонного ламінатора Royal Sovereign дав змогу виготовляти різноманітні наліпки та покращити якість, а головне, оперативність виготовлення книжок.

Взагалі то друк книжок є важливою складовою діяльності друкарні з Арцизу вже тривалий час. Але де ж тепер шукати наклади у 300-500 примірників у невеликому місті Одеської області? Втім, книжки малими накладами, від одного примірника автори друкують у компанії охоче. Особливо, зважаючи на те, що «Діамант» бере на себе верстання та присвоєння ISBN та інших елементів апарату видання.

Друк газет в Арцизі не є вже визначальним напрямком, але ЦДМ дала змогу відновити призабуту спеціалізацію друкарні «Діамант», бо пречудово порається з друком на газетному папері.

І нарешті поява цієї унікальної ЦДМ стала для друкарні «Діамант» вагомою підставою повністю позбутися офсетного напрямку. Canon imagePRESS C165 ефективно працює з матеріалами щільністю до 350 г/м2, друкує з якістю, властивою для значно більш дорогого устаткування, стабільно тримає колір навіть при виготовленні довгих накладів.

У цьому в друкарні «Діамант» встигли впевнитися під час осінніх виборів у місцеві ради 2020 р., коли ЦДМ відпрацювала з підвищеною відповідальністю та навантаженням. І відтоді в Арцизі не соромляться друкувати на Canon imagePRESS C165 довгі, офсетні наклади. Тим більше, вибагливі замовники, що звикли до якості офсетного друку задоволені якістю цифрового друку «Діаманту». І навіщо той офсет!

Родинний бізнес Студія дизайну та друку «Малевич» (магазин друку «Малевич») з м. Чортків Тернопільскої області пропонує послуги з виготовлення рекламно-комерційної продукції, сувенірної продукції та широкоформатного друку. І якщо для «сувенірки» та друку носіїв для зовнішньої реклами компанія мала відносно непоганий парк обладнання, то якісне відтворення рекламної поліграфії тривалий час було «вузьким місцем» компанії «Малевич».

Для друку візитівок, флаєрів, буклетів, брошур, книжок, а також весільних листівок та запрошень на декоративному папері у Студії «Малевич» використовувався БФП imageRUNNER ADVANCE C3520i. Він друкував середні замовлення тривалий час, суттєві проблеми були з відтворенням кольорів, а особливо зі стабільністю кольору у накладі.

Після інсталяції у компанії з Чортківа Canon imagePRESS C165 Студія дизайну та друку «Малевич» змогла вийти на новий рівень якості та швидкості друку. Звичайно, вдалося покращити якість весільних запрошень та без проблем виготовляти їх на паперах навіть з досить складною та ковзкою поверхнею (друк на проблемних матеріалах – «фішка» Canon imagePRESS C165).

Canon imagePRESS C165 надає можливості для масштабування напрямку рекламної поліграфії. Тепер у Студії «Малевич» з’явилася можливість виготовляти неординарну продукцію для замовників компанії, наприклад, меню із Soft Touch ламінуванням (ламінат на відбитках Canon imagePRESS C165 тримається чудово). Цікаве застосування ЦДМ – друк на різноманітних крафтових матеріалах, які «візьме» не кожна лайтова ЦДМ.

Суттєве покращення якості друку, а, головне, оперативності надання послуг для невеликої компанії з Чортківа – це можливість залучати замовників з інших міст України. Це, власне, вже і відбувається.

Також у компанії «Малевич» набув додаткового стимулу для розвитку напрямок наліпок: раніше такі замовлення виконувалися на екосольвентному принтері. Але ЦДМ Canon imagePRESS C165, звісно, більш зручний «інструмент» для виготовлення наліпок в т.ч. на металізованих матеріалах.

Студія «Малевич», як і друкарня «Діамант» з Арцизу, нерідко друкує на Canon imagePRESS C165 досить довгі наклади (коли замовник не хоче чекати офсетний збірний наклад і готовий платити більше), і ЦДМ без проблем порається з такими замовленнями.

Підготував Ігор Агарков

головний редактор Print Plus

Джерело: https://machouse.ua/shopblog/oglyadi-ta-statt/canon-c165-reviw/